Masáže mají na lidský organismus mnoho blahodárných účinků a od nepaměti jsou lidmi oblíbenou a využívanou službou. Masáž je terapie, kterou se mohou aplikováním různých technik, doteků a tlaku na svaly a tkáně léčit zranění, zmírňovat bolesti a stres, zlepšovat krevní oběh a uvolňovat napětí a tak pomoci klientovi zlepšit svůj fyzický, emocionální a duševní stav. Masáž je bezpochyby nejstarší formou terapie; je to něco, co zvířata i lidé dělají téměř instinktivně, chtějí-li poskytnout útěchu a zmírnit bolest.
Při velkém zatuhnutí svalů používám masážní přístroj s infralampou
pro hlubší uvolnění, hojení svalových spazmů a prokrvení svalové tkáně i pokožky.
UPOZORNĚNÍ:
Masáže nenahrazují ani nekompenzují klasickou zdravotní léčbu. O její vhodnosti se poraďte se svým ošetřujícím lékařem. Než se na masáž objednáte, zvažte prosím, zda je pro Vás vhodná v seznamu kontraindikací. Masáže nejsou vhodné po užití alkoholu nebo jiných návykových látek.
Kontraindikace celková:
– horečnatá nebo akutně zánětlivá onemocnění,
– stavy vyžadující klid na lůžku,
– celkové tělesné vyčerpání,
– jste-li bezprostředně po jídle,
– závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie apod.),
– onemocnění dutiny břišní spojené se záněty nebo krvácením,
– poranění dutiny břišní,
MASÁŽ BŘICHA
Z předpokladů břišní masáže vyplývá (viz. níže), že břicho je něčím víc než jen zažívacím aparátem – je to vitální, emocionální a sexuální centrum. Dají se vysledovat tři podstatné působení břišní masáže.
Bezprostřední účinky:
Břišní masáž vylepšuje prokrvování vnitřních orgánů, jakými jsou žaludek, játra, slezina, ale i pohlavní orgány.
Reflexní účinky:
Břišní masáž působí reflexně na celý organismus. Prostřednictvím reflexních zón, energetických bodů a meridiánů lze aktivovat nebo harmonizovat četné orgány, krevní oběh, hormonální systém atd.
Duševní účinky:
Břišní masáž zahrnuje šanci tělesně-duševní komunikace. Dále jemná břišní masáž velmi uklidňuje psychiku, čímž se dají odstranit nebo alespoň zmírnit vnitřní neklid, nervozita a stres.
Masáž břicha spolu s esenciálními oleji,
jsou skvělou technikou při těchto potížích:
– chronické poruchy trávení, chronické žaludeční potíže, střevní
onemocnění, bolesti v podbřišku, nevolnost, problémy s váhou,
– choroby pohlavních orgánů, impotence, frigidita, problémy s orgasmem,
– slabá imunita, nachlazení, časté infekce,
– potíže krevního oběhu, závrať nebo pocity chladu,
– vyčerpání, únava, depresivní nálady,
– strach, nervozita, nespavost, vnitřní neklid.
Navzdory všem pozitivním účinkům pravidelně prováděné břišní masáže, neměli byste tuto masáž považovat za samospasitelnou. Existuje několik chorob, při nichž se nesmí břišní masáž provádět. Patří k nim těžké nebo akutní nemoci vnitřních orgánů, autoimunitní choroby a pooperační stavy – pokud si nejste jistí, poraďte se s lékařem nebo mi napište na email:
michaela@koncelova.cz
Masáž břicha kontraindikace:
– ačkoli může břišní masáž pomoci při chronických zažívacích potížích, neměla by se používat při akutních zánětech žaludeční sliznice, silném průjmu, silných kolikách a žaludečních vředech, jakož i při srdečních nesnázích a rakovině,
– dále platí, že by se neměly masírovat nemocné oblasti kůže, trpíte-li ekzémy nebo jinými kožními chorobami v oblasti břicha, musíte od břišní masáže bezpodmínečně ustoupit. Tyto problémy souvisí s poškozením jater a v takovém případě by mohla masáž stav zhoršit,
– břišní masáž nelze provádět také bezprostředně po operacích nebo v oblasti operačních jizev v době 4let od operace,
– zvláštní opatrnosti je pak samozřejmě třeba v době těhotenství a v době menstruace.
MASÁŽ „LOTOSOVÉ DLANĚ ”
Tato celotělová masáž vychází z konceptu tradiční thajské masáže, začleňuje však do sebe i principy ajurvédy, meditace akupresury, shiatsu a dynamického protahování s prvky hatha jógy, spolu se stimulací energetických drah podle thajského léčitelství. Je to jakýsi druh meditace v pohybu, který přináší prospěch masírovanému i masérovi. Během masáže se využívá hmotnosti masérova těla a nikoli síly, čímž dosahujeme maximálního relaxačního užitku pro váš organismus. Masáž má hluboké uvolňující účinky a dochází k plnému protažení všech částí těla, prokrvení vnitřních orgánů a pokožky, k harmonizaci energetických drah, posiluje imunitní systém, napomáhá k látkové výměně a zlepšuje krevní oběh. Jedná se o masáž po které odejdete s pocitem vnitřního ztišení a lehkosti bytí.
Thajsko- jógová masáž kontraindikace:
– thajská masáž není vhodná při akutním onemocnění či poúrazových stavech
– thajská masáž není vhodná při menstruaci, v těhotenství a v šestinedělí
– thajská masáž není vhodná při vysokém krevním tlaku, srdečních onemocněních
– thajská masáž není vhodná pacienty s osteoporózou a křečovými žilamó
BAŇKOVÁNÍ
Baňkování nebo také jinými slovy vakuoterapie patří k alternativním masážním a terapeutickým technikám. Patří mezi prastaré metody, které se snažily léčit choroby vypouštěním „špatných“ tělesných šťáv a toxinů (detoxikací) z organismu. Podle tradiční čínské medicíny je baňkování metodou vytváření podtlaku na pokožce pacienta. Na tuto terapii se u nás používají skleněné, plastové a silikonové baňky, nicméně v tradičních systémech z doby už před 3000 lety se pro tuto terapii používaly nádobky například z bronzu, stříbra, z bambusu nebo zvířecích rohů či jiných přírodních materiálů.
Baňky se používají:
– při stavech po distorzích, luxacích a frakturách,
– k uvolňování svalových spasmů,
– pro reflexní účinky,
– k odstraňování otoků a detoxikaci lymfatického systému,
– k odstraňování kloubních problémů (dna – kyselina močová, artróza),
– na zlepšení pružnosti pokožky a ovlivnění kožních potíží – akné, cellulitida.
Baňková terapie kontraindikace:
– zánětlivé stavy,
– poruchy krevní srážlivosti a tenké vlásečnice,
– puchýře a ostatní kožní potíže, jako jsou ekzémy, alergie, bradavice, plísně a mateřská znaménka,
– v prvních třech měsících těhotenství je zakázáno baňkovat oblast beder,
– klouby po artritidě.
LÁVOVÉ KAMENY
Masáž těla lávovými kameny patří jednoznačně k jedné z nejpříjemnějších masážních technik díky svému smyslnému a hluboce relaxačnímu účinku na tělo, obzvláště v zimním období. Blahodárné vulkanické kameny pochází z hlubin země a v dlouhém toku lávy se dostávají do moře. Jsou tvořeny z minerálů, které jsou zdrojem rovnováhy. Při tomto tělovém ošetření se využívá také jejich schopnost zachování teploty. Teplo prostupuje hluboko do těla, rozehřívá jej a uvolňuje napětí ve svalech i v mysli klientů. Tato masáž také prokrvuje tkáně a zrychluje látkovou výměnu, čímž podporuje odplavování nahromaděných odpadních látek z těla lymfatickým systémem. Po masáži se budete cítit nejen uvolnění ale i hluboce zregenerovaní a odpočinutí. V kombinaci s vonnými esenciálními oleji je tato masáž nevšedním smyslovým zážitkem.
Masáže lávovými kameny – kontraindikace:
– vysoký krevní tlak,
– nemoci srdce,
– rakovina a poruchy mízního systému,
– cukrovka,
– těhotenství,
– přecitlivělost na teplo,
– virové a infekční nemoci.